Mogelijke komst AZC in Nieuw-Lekkerland.
Het zal u niet ontgaan zijn dat bovenstaand bericht veel onrust in ons dorp oplevert. Er is een tegenbeweging ontstaan die met protestvlaggen of op andere wijze hun ongenoegen en weerstand tegen een AZC uiten. Dit leidt tot soms heftige discussies of reacties op sociale media en veel mensen voelen zich daardoor niet vrij om hun mening te geven. Deze aanpak leidt tot verdeeldheid, onrust en soms angst en mensen vragen zich af hoe zij hiermee moeten omgaan. Ook binnen onze kerkgemeenschap leven die vragen.
De door de gemeente georganiseerde inspraakavonden (9, 11 en 12 februari) zijn een instrument waar inwoners zich kunnen laten informeren wat die plannen inhouden en kunnen zij hun mening kenbaar maken. Het zou goed zijn als daar een brede vertegenwoordiging uit ons dorp vertegenwoordigd zou zijn.
Daarnaast realiseren wij ons dat alleen Gods Geest echte wijsheid kan geven hoe hiermee omgegaan moet worden. Daarom doen wij een oproep om hiervoor in gebed te gaan. U kunt dit persoonlijk of met uw gezin doen maar ook op een drietal bidstonden die gehouden zullen worden ten tijde van de inspraakavonden zoals hieronder aangegeven:
Iedereen is welkom op die avonden. Ook mensen uit andere kerken worden nadrukkelijk gevraagd zich aan te sluiten. Bidden geeft eenheid en verbindt!
Laten we samen bidden of God de harten van mensen mild maakt. Laten wij Hem vragen wat Zijn wil in deze is en welke rol wij hierin als volgelingen van Jezus mogen en kunnen betekenen. Laten we ook bidden voor wijsheid voor onze gemeenteraad.
Stuurgroep Keerpunt, ds. Van Schoonhoven, ds. Wisman en Folker Damsteegt.